Drobečková navigace

Úvod > Penzion Pleš

Pension Pleš

Asi se shodneme na tom, že posledních několik let bylo hodně psychicky náročných a spousta z nás nejednou zatoužila po trošce zaslouženého odpočinku a relaxu. A právě to Vám rádi nabídneme v našem Pensionu Pleš.

Nacházíme se v chráněné krajinné oblasti Český les, která jistě okouzlí každého, kdo má rád nádhernou a člověkem minimálně dotčenou přírodu. Ostatně, v blízkosti našeho pensionu se nachází jen minimum dalších staveb, takže pokud jste „unaveni civilizací“ a toužíte po trošce samoty, nehledejte dál.

Zapomeňte na dlouhé vysedávání před notebookem a prohlížení cizích fotografií na Instagramu, u nás si vytvoříte vlastní krásné vzpomínky a klidně i snímky. Ale s jejich zveřejněním budete muset počkat, mobilní signál nemáme. Neděste se, alespoň konečně skutečně „vypnete“ a nebudete neustále kontrolovat e-mail, jestli vám náhodou zase nepíše šéf.

Telefon klidně odložte a užijte si nádherné okolí. Příjemně se zadýchejte při výstupu na vrch Velký Zvon, pokochejte se pohledem z rozhledny Böhmerwaldturm nebo se toulejte zaniklých vesničkách Českého lesa.

A až se vrátíte unaveni z výletu, můžete doplnit energii v naší restauraci. Ať už máte chuť na klasiku v podobě vepřového kolena nebo spíše preferujete poctivý steak či křupavou pizzu, vašim potřebám vyhovíme. Samozřejmě by to nebylo pořádné „hřešení“, pokud byste bohatou večeři nezakončili skvělým domácím zákuskem, který vám také samozřejmě nabídneme.

img-pension.jpgVenkuOkolí

PENSION - RESTAURACE PLEŠ

...se nachází na náhorní planině v nadmořské výšce 730 metrů, cca 1,5 km od státní hranice s Německem. V minulosti tudy vedla železná opona, a proto je tu příroda maximálně uchována pro další generace. Pension na Pleši (nazývaný též Zikova hájenka) je jediný objekt, který se zachoval z velké vesnice nesoucí stejné jméno a kromě ruin je jedinou připomínkou kdysi bohatého osídlení místní krajiny.

V přízemí pensionu se nachází restaurace s celodenním provozem, letní  zastřešenou terasou a venkovním posezením. Výborná domácí kuchyně. Nabízíme pizzu, čerstvé pstruhy z nedalekých sádek, vepřová kolena, steaky... pečené v naší venkovní peci na lávovém kameni. 

Ke kávě nabízíme moučníky vlastní výroby, pro děti zmrzlinové poháry, kopečkovou zmrzlinu, zmrzlinový shake a mnohé další. 

HamburgerPizzaIMG-20240130-WA0001(4).jpg

Pokoje jsou v podkroví pensionu. K dispozici jsou celkem čtyři pokoje - jeden dvoulůžkový, dva pokoje čtyřlůžkové ( mezonetové, dvě lůžka v patře) a jeden pokoj třílůžkový.

Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení.

Domácí mazlíčci vítáni.

Klidná atmosféra malého pensionu pro lidi co hledají odpočinek.

V místě není příjem mobilního operátora - k nám se jezdí odpočívat a ne pracovat!!!!

Otevírací doba: Po - Ne: 10:00 - 20:00

InteriérInteriérNaše pizza.jpg

 

Další fotografie naleznete v naší fotogalerii Ceník