Co Vám můžeme nabídnout...

 

Penzion Pleš je malý pension na místě dnes již zaniklé obce Pleš. Nachází se v CHKO Český les, uprostřed náhorní planiny obklopené hlubokými lesy. Naleznete zde původní nedotčenou přírodu s mnoha historickými zajímavostmi a liduprázdná, romantická zákoutí.

Pension stojí na samotě, nejbližší česká obec je Rybník vzdálený cca 6 km.

Z terasy je nádherný výhled na pahorky  Českého lesa a okolní pastviny s dominantou vrchu Ebene a turistickou rozhlednou.

Dostanete se k nám pohodlně autem ze silnice Bělá nad Radbuzou - Eslarn (DE), popřípadě 20 km od dálnice Praha - Rozvadov (sjezd Přimda).

Okolí pensionu je vhodné jak pro pěší turistiku, tak pro cykloturistiku.

Je zde řada cyklostezek procházejících  Českým lesem s návazností na trasy v Německu.

Pro milovníky historie je zde řada zajímavostí, zejména zaniklých vesnic, které byly plánovitě zbořeny po roce 1948 a jejich tajuplné pozůstatky jsou dnes častým cílem stále většího počtu obdivovatelů.

Českým lesem v minulosti procházely i obchodní stezky do Německa na jejichž historii upomínají sakrální stavby, kamenné mosty, zříceniny hradů a rozhleden.

Na videu je pořad ČT Cyklotoulky - Rybník (2013). Je nejen o putování místní nádhernou krajinou, ale také o Pleši. Další video je na http://www.cyklotoulkytv.cz/rybnik, kde naleznete i další tipy na výlety do okolí.


 

MOŽNOST PRONÁJMU SAMOSTATNÝCH CHAT (cca 200 m od penzionu)

viz : www.chaty-ples.cz